REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Wezi-tec zwiększa zatrudnienie w swojej fabryce w Legnicyartykuł
Pokaż artykuł
Wezi-tec zwiększa zatrudnienie w swojej fabryce w Legnicy
Firma Wezi-tec, należąca do niemieckiej Grupy Weber po raz kolejny zwiększa zatrudnienie w swojej polskiej fabryce zlokalizowanej w Legnicy na Dolnym Śląsku.
Przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie powstanie pierwszy w Polsce dom handlowy HalfPriceartykuł
Pokaż artykuł
Przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie powstanie pierwszy w Polsce dom handlowy HalfPrice
W samym centrum Warszawy, przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie ma powstać pierwszy w Polsce dom handlowy HalfPrice. Powstanie na bazie obecnego, flagowego sklepu tej marki. Ma zajmować łącznie trzy kondygnacje, a jego powierzchnia wzrośnie z obecnych 2,8 tys. mkw. do 3,8 tys. mkw.
Kolejna polska firma, przy wsparciu W-MSSE, inwestuje w woj. mazowieckimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma, przy wsparciu W-MSSE, inwestuje w woj. mazowieckim
Kolejna polska firma zdecydowała się w inwestycję w swój zakład produkcyjny, zlokalizowany w województwie mazowieckim. Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. w składzie: Marcin Tumasz – Prezes Zarządu oraz Marcin Adamczyk – Wiceprezes Zarządu wydał decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Firma BOJAR-TECH Kamil Bojarski wyda 1 370 000 złotych na projekt polegający na modernizacji istniejącego zakładu w Malewie (gmina Raciąż), w powiecie płońskim.
Niemiecka grupa Livos zakupiła 63 lokale mieszkalne w wieżowcu Złota 44 w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka grupa Livos zakupiła 63 lokale mieszkalne w wieżowcu Złota 44 w Warszawie
Kolejny niemiecki inwestor wchodzi na polski rynek nieruchomości. Grupa przedsiębiorstw Livos rozpoczyna swoją ekspansję w Polsce od Warszawy. Inwestor zakupił 63 lokale mieszkalne w prestiżowym wieżowcu Złota 44, w samym centrum stolicy Polski. Sprzedawcą była spółka Catella Residential Investment Management, która tym samym wycofała się z polskiego rynku.
Polska firma OMIS S.A. rozbuduje fabrykę w Ostrołęceartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma OMIS S.A. rozbuduje fabrykę w Ostrołęce
Kolejna polska firma zdecydowała się na inwestycję w województwie warmińsko-mazurskim, w północno-wschodniej części Polski. Firma OMIS S.A. otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (W-MSSE) decyzję o wsparciu swoich projektów inwestycyjnych. Inwestycje zostaną zrealizowane w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Kolejny inwestor z decyzją o wsparciu od Katowickiej SSE. Zainwestuje w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny inwestor z decyzją o wsparciu od Katowickiej SSE. Zainwestuje w woj. opolskim
Kolejny inwestor otrzymał decyzję o wsparciu od Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Zainwestuje w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w województwie opolskim.
Firma Welding Masters wybuduje nową fabrykę w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Firma Welding Masters wybuduje nową fabrykę w woj. śląskim
Kolejna polska firma zainwestuje w województwie śląskim, dzięki wsparciu udzielonemu przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Nowy zakład produkcyjny zlokalizowany zostanie w Mikołowie.
Kongsberg Maritime Poland rozbuduje centrum badawczo-rozwojowe w Szczecinieartykuł
Pokaż artykuł
Kongsberg Maritime Poland rozbuduje centrum badawczo-rozwojowe w Szczecinie
Kolejny zagraniczny, skandynawski inwestor stawia na Szczecin. Polski oddział norweskiej firmy Kongsberg Maritime rozbuduje swoje centrum badawczo-rozwojowe (B+R) w tym mieście. Powstaną nowe, wysokopłatne miejsca pracy.
Suwalska SSE wydała pierwszą w 2024 r. decyzję o wsparciuartykuł
Pokaż artykuł
Suwalska SSE wydała pierwszą w 2024 r. decyzję o wsparciu
Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał pierwszą w tym roku decyzję o wsparciu. Otrzymał ją mikroprzedsiębiorca z Grajewa, firma PARBET Łukasz Arasimowicz, który zajmuje się wytwarzaniem elementów z betonu.
Podpisano list intencyjny pomiędzy Hutą Stalowa Wola a koreańską spółką Hanwha Aerospaceartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano list intencyjny pomiędzy Hutą Stalowa Wola a koreańską spółką Hanwha Aerospace
Wiceminister Aktywów Państwowych Marcin Kulasek wraz z wiceministrem Obrony Narodowej Pawłem Bejdą uczestniczyli w uroczystym podpisaniu listu intencyjnego pomiędzy należącą do Grupy PGZ spółką Huta Stalowa Wola S.A. a koreańską spółką Hanwha Aerospace.
Ruszyły konsultacje społeczne ws. magazynów energii elektrycznejartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyły konsultacje społeczne ws. magazynów energii elektrycznej
23 lipca 2024 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawił do konsultacji społecznych projekt programu priorytetowego: „Magazyny energii elektrycznej i związana z nimi infrastruktura dla poprawy stabilności polskiej sieci elektroenergetycznej”. Potrwają one do 6 sierpnia 2024 r.
Strategia Energetyczna Polski – budowa elektrowni atomowych do 2050 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Strategia Energetyczna Polski – budowa elektrowni atomowych do 2050 roku
Inwestycje energetyczne są z definicji bardzo długoterminowe, dlatego wymagana jest cierpliwość. W strategii polskiej energetyki jądrowej zaplanowany jest rozwój od 6 do 9 gigawatów zainstalowanej mocy. Jednak decyzje dotyczące lokalizacji drugiej elektrowni jądrowej oraz szczegóły tego projektu nie zostały jeszcze podjęte. Na razie trwają prace związane z pierwszą elektrownią i jej lokalizacją. Obecnie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a rząd dokłada wszelkich starań, aby uniknąć jakichkolwiek opóźnień.
Strategia Energetyczna Polski – budowa elektrowni atomowych do 2050 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Strategia Energetyczna Polski – budowa elektrowni atomowych do 2050 roku
Inwestycje energetyczne są z definicji bardzo długoterminowe, dlatego wymagana jest cierpliwość. W strategii polskiej energetyki jądrowej zaplanowany jest rozwój od 6 do 9 gigawatów zainstalowanej mocy. Jednak decyzje dotyczące lokalizacji drugiej elektrowni jądrowej oraz szczegóły tego projektu nie zostały jeszcze podjęte. Na razie trwają prace związane z pierwszą elektrownią i jej lokalizacją. Obecnie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a rząd dokłada wszelkich starań, aby uniknąć jakichkolwiek opóźnień.
W Warszawie trwa rozbiórka wiaduktu Trasy Łazienkowskiej nad Rondem Sedlaczka [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie trwa rozbiórka wiaduktu Trasy Łazienkowskiej nad Rondem Sedlaczka [FILM]
W stolicy trwa przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej. Północny wiadukt nad Agrykolą został zamknięty dla ruchu 29 stycznia. Samochody osobowe i autobusy poruszają się w obu kierunkach wiaduktem południowym.
Kolejna zabytkowa kamienica w centrum Łodzi odzyskała blask [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna zabytkowa kamienica w centrum Łodzi odzyskała blask [ZDJĘCIA]
Trwa rewitalizacja Łodzi. Kolejna zabytkowa kamienica w centrum tego miasta przeszła metamorfozę i odzyskała blask. Od kilku dni można podziwiać odnowione fasady okazałej śródmiejskiej kamienicy przy ul. Narutowicza 35 (na rogu skrzyżowania z ul. Polskiej Organizacji Wojskowej), których remont współfinansował Urząd Miasta Łodzi.
W Gdańsku powstała największa i najnowocześniejsza fabryka morskich wież wiatrowych w Europie [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku powstała największa i najnowocześniejsza fabryka morskich wież wiatrowych w Europie [FILM]
Kolejna wielka inwestycja i setki nowych miejsc pracy w Trójmieście. W Gdańsku powstała największa i najnowocześniejsza fabryka morskich wież wiatrowych w Europie. Rocznie powstawać tam będzie nawet 150 konstrukcji. Dzięki realizacji tego projektu powstanie około 500 miejsc pracy dla wysokiej klasy specjalistów. Inwestycja, która ma wspierać rozwój Morskiej Energetyki Wiatrowej (MEW) w Polsce i Europie, powstaje na terenie Stoczni Gdańskiej. Nowa fabryka wież offshore zlokalizowana w Gdańsku, z bezpośrednim dostępem do nabrzeża, jest kluczową inwestycją dla polskiego sektora energetyki odnawialnej.
Powstaną kolejne etapy Bulwarów Praskich [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaną kolejne etapy Bulwarów Praskich [FILM]
Bulwary Praskie nie tylko zmienią krajobraz Pragi-Północ, ale także wyznaczą nowe standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju i miejskiego życia. Projekt obejmuje rewitalizację terenów postindustrialnych i wprowadza wiele nowoczesnych rozwiązań, które wpłyną na jakość życia mieszkańców i rozwój całej dzielnicy. Inwestycja w przyszłości obejmie ponad pięćdziesiąt budynków.
Silver Foruminwestycja
Pokaż inwestycję
Silver Forum
Wrocław, Stare Miasto
dostępna powierzchnia
6814 m2
status budynku
gotowy
czynsz wywoławczy
12.50
Topazinwestycja
Pokaż inwestycję
Topaz
Warszawa, Mokotów, Domaniewska 39B
dostępna powierzchnia
3708.51 m2
status budynku
gotowy
czynsz wywoławczy
14.50 EUR
Nefrytinwestycja
Pokaż inwestycję
Nefryt
Warszawa, Mokotów, Domaniewska 39
dostępna powierzchnia
2011.47 m2
status budynku
gotowy
czynsz wywoławczy
14.50 EUR
REKLAMA